Jandarma Uzman Erbaşların Eğitim Süresi ve Şekli Değişti !

6 yorum
10.298
Jandarma Uzman Erbaşların Eğitim Süresi ve Şekli Değişti !

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uzman erbaşların eğitim süresi ve şekli değiştirildi, buna göre eğitim süreleri ne kadar olacak veya eğitim şekli nasıl olacak diye merak edenler için araştırma yaptık ve sizler için hazırladık.

Jandarma Uzman Erbaş Adaylarının Eğitim Süresi Ne Kadar Olacak ?

Jandarma Genel Komutanlığı’nda uzman eraşlara verilecek olan eğitimin süresi ve şekli değiştirildi.

Uygulanacak olan yeni eğitim şekli ve süresi Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin‘in imzasıyla birliklere gönderildi.

 

Jandarma Uzman Erbaşların Eğitim Süresi ve Şekli Değişti ! 1 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

 

Yeni uygulama ile birlikte; Uzman Erbaşların temel eğitiminin 22 haftası eğitim birliğinde, kalan 2 haftası ise atandıkları birlikte yapılacak.

22 haftalık eğitimde, eğitim programlarının tamamını kapsayacak şekilde uygulanacak. Atandıkları birliklerde de 2 hafta boyunca intibak eğitimi alınacak.

Komando birliklerinden asayiş birliklerine, asayiş birliklerinden atama görecek uzman erbaşların istihdam edilmesi ile ilgili yeni bir çalışma yapılacak.

Eğitici personele eğitimlerde kullanılmak üzere 120 mm’lik havan ve zırhlı araçların monte edilecek otomatik bombaatar ve mühimmatları tertip edilecek.

Ayrıca haberin kaynağı memurlar.net !

2020 Yılında Jandarma Uzman Erbaş Alımı Yapılacak Mı ?

Değerli arkadaşlar bildiğiniz üzere Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda bu yıl Hava Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri komutanlıklarına uzman erbaş alımı yapılmayacağı bilgisi verilmişti. Bunun üzerine uzman erbaş adayları yoğun bir şekilde 2020 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımlarını araştırmaya başladı ve sosyal medya üzerinden sürekli olarak jandarma uzman erbaş alımlarının ne zaman olacağını sormaya başladı.

Milli Savunma Bakanlığının yaptığı duyuru ayrıntıları için lütfen buraya tıklayın !

Bildiğiniz üzere 2019 yılı birinci dönem yapılan Jandarma Uzman erbaş adaylarının henüz 3 grubu çağrılmış birçok aday da halen sınavlara çağrılmayı beklemektedir, bu bekleyiş biraz uzun sürse de eğitim sisteminin değişmesinden kaynaklı olarak geciktiği düşüncesindeyiz, en kısa zamanda 4. grup jandarma uzman erbaş adaylarını sınavlara çağıracaklardır, buna istinaden yeni alımlar da 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş adaylarının sınav çağrıları bittikten sonra yapılır diye düşünüyoruz. Şunu da not edelim alımların tam olarak hangi tarihte yapılacağı maalesef belli olmadığı için bu konu hakkında net bilgi veremiyoruz, bunun için lütfen android uygulamamızı indirin ve beklemede kalın zaten alımlarla alakalı bir duyum aldığımızda veya bilgi geldiğinde veya alım olduğunda sizlere bildirim olarak gönderiyoruz.

 


 

2020 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımları 14 martta sona erecek, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru yapmak için lütfen buraya tıklayın !

 


 

SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN !
 
Jandarma Uzman Erbaşların Eğitim Süresi ve Şekli Değişti ! 1 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Mart 2020

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Jandarma Uzman Erbaşların Eğitim Süresi ve Şekli Değişti ! (6 Yorum)

  1. 2018/2jandarma lojistik bıranşlı uzman erbaş mülakatlarını kazandım hala bekliyorum ben

  2. Ben 2.grupum neredeyse herşeyim bitmiş 6 aydır atama beklyrm nezmn alım olur bilginiz varmı