Milli Savunma Bakanlığı Tarafından 2020 Uzman Erbaş Alımıyla İlgili Duyuru Yayınlandı !

2 yorum
10.571
Milli Savunma Bakanlığı Tarafından 2020 Uzman Erbaş Alımıyla İlgili Duyuru Yayınlandı !

Değerli uzman erbaş adayları, daha önce bunun duyurusunu yapmıştık bu yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacağını Milli Savunma Bakanı Hulusi AKAR açıklamıştı bunun üzerine bugün de Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayınlandı ve dış kaynaktan uzman çavuş alımı yapılmayacağını duyurdu.

 

Personel Temin Dairesi Başkanlığı Duyurusu ;

2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır.

 

 

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Devam Edecek mi ?

Uzman erbaş adayları bu açıklamadan sonra Jandarma ve Sahil Güvenlik uzman erbaş alımlarının devam edip etmeyeceği hususunda sorular sormaya başladı, özellikle sosyal medya hesabımızdan gelen mesajlar üzerine bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Şunu belirtmekte fayda var Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları Milli Savunma Bakanlığına bağlıdır, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ise İçişleri bakanlığına bağlı olduğu için Milli Savunma Bakanlığı veya MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan uzman erbaş alımlarıyla ilgili duyuru ve yayınlar Jandarma veya Sahil Güvenlik Komutanlıklarını bağlamaz yani Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı alımları devam edecektir fakat alımların ne zaman olacağı belli olmadığı için net bir tarih vermemiz maalesef ki doğru değildir.

 

2020 Jandarma Uzman erbaş veya Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımlarını takip etmek istiyorsanız lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin, zira tüm alımları, alımlarla alakalı duyuruları ve diğer hususları sizlere bildirim olarak göndermekteyiz. Ayrıca uygulamamızda alımların yanısıra çeşitli bilgilendirmeler, kanunlar, yönetmelikler ve askeri bilgiler mevcuttur.

 

2020 Yılı Kara Kuvvetleri Sözleşmeli er alımları 8 martta sona erecek, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımına başvuru yapmak için lütfen buraya tıklayın !

 


 

SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN !
 
Milli Savunma Bakanlığı Tarafından 2020 Uzman Erbaş Alımıyla İlgili Duyuru Yayınlandı ! 1 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mart 2020

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Milli Savunma Bakanlığı Tarafından 2020 Uzman Erbaş Alımıyla İlgili Duyuru Yayınlandı ! (2 Yorum)

  1. Dıştan alım yok diyolarya peki içten alım var mı? Ve içten alım nasıl oluyor?

    • Askerlik hizmetine devam edenlerden alım yapılabilir fakat şu an tam olarak belli değil ne zaman alım yapılacak veya hangi şartlar aranacak ilandan sonra belli olcaktır.