Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı Kadın ve Erkek Subay Alım İlanı Yayınlandı !

yorumsuz
3.542
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı Kadın ve Erkek Subay Alım İlanı Yayınlandı !

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine Muvazzaf ve Sözleşmeli subay alım ilanları yayınlandı, başvuru şartları, başvuru esasları ve başvuruların ne zamana kadar devam edeceği hususunu sizler için araştırdık.

2020 yılının sonuna kadar devam edecek tüm alımları ve güncellemeleri takip edebileceğiniz android uygulamamız yayınlandı, indirmek için lütfen tıklayın !

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN ?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın subay ihtiyacını karşılamak amacıyla yapılacak kolluk kuvveti personeli alımında başvurular 16 Ocak 2020 günü başlayacak. İlana başvurular 31 Ocak 2020 gününe kadar alınacak.

BAŞVURU UYARILARI NELER ?

Jandarma tarafından yayımlanan başvuru uyarıları şu şekilde;

Başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

Başvurular, 16 Ocak 2020 günü başlayıp, 31 Ocak 2020 günü saat 16:00’da sona erecektir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR ?

Jandarma subay alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

– Başvuru Kılavuzlarında belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak, bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya geçici kayıt tarihi olarak belirlenen 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak.

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

– Hamile olmamak,

– Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında subay, astsubay, uzman jandarma, uzman erbaş veya sözleşmeli erbaş/er olarak görevli iken ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak,

– Geçici kayıt kabul tarihinde (04 Ağustos 2020) askerlikle ilişkisi bulunmamak,

– www.jandarma.gov.tr, www.sg.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2020 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı S.G.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

NOT : TAM OLARAK BAŞVURU ŞARTLARI VE DİĞER BİLGİLER İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN BAŞVURU KILAVUZUNU OKUYUNUZ !

YAŞ VE MEZUNİYET ŞARTI NELERDİR ?

– Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için kılavuzda belirtilen Lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 04 Ağustos 2020 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlular),

BAŞVURU NE ZAMAN BAŞLIYOR ?

Jandarma subay alımı başvurusu internet üzerinden 16 Ocak 2020 Perşembe günü başlayacak.

Jandarma Subay Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın !

Başvuru Yapmak ve Başvuru Şartlarını İncelemek İçin Tıklayın !

 


İNSTAGRAM SAYFAMIZI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN !
 
Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı 2020 Yılı Kadın ve Erkek Subay Alım İlanı Yayınlandı ! 1 – saglikuzmanlari 2%255B1%255D

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2020

Konu hakkında yorumunuzu yazın