Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı 2018 Eylül

3 8

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için uzman çavuş alımından sonra, sözleşmeli er alımlarına da başladı. 25 Eylül 2018 tarihinde çıkan ilanda bugün itibariyle başvurular başladı  aşağıda verecek olduğumuz başvuru klavuzu linki ve başvuru linklerine tıklayarak klavuzu okuyabilir ve sözleşmeli er olabilmek için başvuru yapabilirsiniz.

Ayrıca sözleşmeli er adaylarına önemli bir uyarı, başvuru klavuzunu okumadan kesinlikle başvuru yapmayınız zira başvuru şartlarına uymadığınız taktirde, sınavlara gitseniz dahi alınmaz ve boşuna masraf yapmış olursunuz. Aklınıza takılan tüm soruları yorum bölümünden iletmeniz durumda, en kısa sürede cevap vermeye çalışacağız şimdiden başvuracak adaylara başarılar.

2018 Yılı Sözleşmeli Er Alımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Şu Şekildedir ;

Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır. Giriş yaptıktan sonra bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri dolduracaktır.

Daha sonra yukarıda yer alan başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerini kontrol edecek ve ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. Adaylar tüm kuvvetleri birlikte tercih edebilecektir ve Tercihlerim kısmından tercih sırasını değiştirebilecektir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Dalgıç ve Kurbağa Adam tercihi yapan adayların yüzme testlerinde başarısız olması durumunda adaylığı Deniz Kuvvetleri Sözleşmeli Er olarak devam edecektir.

Sınavlarda başarılı olan adaylar belirttikleri tercih sırası (ilave yetenek sahibi adayların tercih sırası dikkate alınmayabilecektir), sınavlar sonucu oluşacak başarı sıralaması ve kontenjana göre Kuvvet Komutanlıklarına ayrılacaktır.

Terhis Belgesinin aslını veya Terhis Belgesinin önlü ve arkalı olmak üzere fotokopisini Askerlik Şubelerinden onaylatarak getireceklerdir.

Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir.

MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden; FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir? ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir. Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYINIZ. Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

 


3 Yorumlar
 1. Muhammet TAŞPUNAR diyor

  Ben lise mezunuyum ama son kpss ye girmedim yani bu sene başvuru yapabilirmiyim

  1. admin diyor

   2016 KPSS puanın varsa başvuru yapabilirsin, bi arkadaş PERTEM’i arayıp sormuş olur demişler, 2016 KPSS puanı olmayanlarsa Ekim ayında yapılacak olan sınav sonuç belgesiyle gidecekler seçim aşamalarına.

 2. Durmuş sarıçalı diyor

  Ben 02 09 1999 doğumluyum ve askere gitmedim başvurabilirmiyim?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!