Uzmanlar Federasyonu Bunca Yıldır Yapılamayanları Yaptı !

0 40

Yıllardır uzman çavuşlar ve emekli uzman çavuşların haklarını savunmak için birçok dernek çalışmalar yaptı, fakat taktir edersiniz ki TUZED yani Tüm Uzmanlar ve Emeklileri derneği özlük hakları konusunda haddinden fazla çalışmalar yaptı. Sonrasında bu işin derneklerle değil de federasyonla daha iyi olacağı yani bürokratların daha çok ciddiye alacağını düşünerek bir federasyon kuruldu. Başkanı Ali Tilkici olan federasyonun yaptığı çalışmalar ortada özellikle hükümet yetkilileri ve cumhur ittifakıyla işbirliği içerisinde olan federasyon en son doğu geçici görevleri ve yurtdışı geçici görevleri hususunda yıllardır şarktan sayılmayan geçici görevlendirmelerin şark görevinden sayılmasını sağladı.

Yani anlatmak istediğimiz dernek kurulur arkadaşlar, derneği herkes kurabilir mühim olan o dernekle birlikte neler yapabildiğinizdir. Görüyoruz ki federasyon soluksuz bir şekilde mecliste yatıp kalkıyor, hükümet yetkilileriyle, milletvekilleriyle ve birçok bürokratla görüşmeler sağlıyor. Uzman çavuşların neleri istediğini, uzman çavuşların ne olduğunu bir bir üşenmeden anlatıyor. Önceki yıllarda değil mecliste anılmak milletvekilleri uzman çavuşların ne olduğunu bile tam anlamıyla bilmiyorlardı, bizleri er ve erbaş olarak görüyorlardı ki gerisini siz düşünün. MHP genel başkan yardımcısı sayın milletvekilli İzzet Ulvi Yönter her fırsatta mecliste uzman çavuşların sorunlarını dile getiriyor, bunun sebebiyse Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici ve ekibi sayesinde gerçekleşiyor.

Sizden ricamız federasyonumuza sahip çıkalım, hem maddi hem manevi yönden destek çıkmamız gerekiyor özellikle de hukuki konularda destek aldığımızı düşünürsek bu bağışların önemi artıyor.

Uzmanlar Federasyonu Hakkında Bilgiler

Uzmanlar Federasyonu (UZFED) 2018 yılında bilimsel ve yenilikçi yaklaşımlarla uzmanlarımızı önümüzdeki yıllar içerisinde daha iyi şart ve koşullar içerisinde haklarını savunan ve toplum içerisindeki yerlerin’de daha belirgin bir hale getirmeyi amaçlayan bir kuruluştur.Merkezi Kırşehir olan UZFED yurt içinde ve yurt dışında temsilcilik açabilmektedir.Uzmanlar Federasyonunca Dernekler Kanunu,Türk Medeni Kanunu ve kanunlara atfen çıkarılmış olan Dernekler Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuatı dernekler ve federasyonlar hakkındaki kanun hükümlerine uymak kaydıyla Ülkemizin ve Federasyonumuzun amacı ve yararı doğrultusunda uygulanır. Uzmanlar Federasyonu yurt içinde ve yurt dışında Sosyal, Kültürel, Eğitim, Araştırma, Tanıtım, Spor, Yarışma, Yardımlaşma ve Dayanışma alanlarında faaliyet göstermektedir.

Uzmanlar Federasyonu amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan ve kanunların yasaklamadığı her türlü faaliyette bulunur.

 

Uzmanlar Federasyonunun Faaliyetleri

 1. Uzmanlar Federasyonu: Kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenler.
 2. Uzmanlar Federasyonu: Amacın gerçekleştirilmesi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin eder, dokümantasyon merkezi oluşturur, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap ve bülten gibi yayınlar çıkarır.
 3. Uzmanlar Federasyonu: Amacın gerçekleştirilmesi için sağlıklı bir çalışma ortamını sağlar, her türlü teknik araç ve gereci, demirbaş ve kırtasiye malzemelerini temin eder.
 4. Uzmanlar Federasyonu: gerekli izinler alınmak şartıyla yardım toplama faaliyetlerinde bulunur ve yurt içinden ve yurt dışından bağış kabul eder.
 5. Uzmanlar Federasyonu: Tüzük amaçlarının gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyduğu gelirleri temin etmek amacıyla iktisadi, ticari ve sanayi işletmeler kurar ve işletir.
 6. Uzmanlar Federasyonu: Üyelerinin yararlanmaları ve boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için lokal açar, sosyal ve kültürel tesisler kurar ve bunları tefriş eder.
 7. Uzmanlar Federasyonu: Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi ve eğlenceli etkinlikler vb. düzenler veya üyelerinin bu tür etkinliklerden yararlanmalarını sağlar.
 8. Uzmanlar Federasyonu: Federasyon için ihtiyaç duyulan taşınır, taşınmaz mal satın almak, satmak, kiralamak, kiraya vermek ve taşınmazlar üzerinde ayni hak tesis etmek faaliyetlerinde bulunur.
 9. Uzmanlar Federasyonu: Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi durumunda yurt içinde ve yurt dışında vakıf kurar, Konfederasyon kurar veya kurulu bir Konfederasyona katılır, gerekli izin alınarak federasyonların kurabileceği tesisleri kurar.
 10. Uzmanlar Federasyonu: Yurt dışındaki konfederasyonlara veya kuruluşlara üye olmak ve bu kuruluşlarla ortak çalışmalar yapma veya yardımlaşma faaliyetlerinde bulunur.
 11. Uzmanlar Federasyonu: Amacın gerçekleştirilmesi için gerek görülmesi halinde, 5072 sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanun hükümleri saklı kalmak üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile görev alanlarına giren konularda ortak projeler yürütür.
 12. Uzmanlar Federasyonu: Federasyon üyelerinin yiyecek, giyecek gibi zaruri ihtiyaç maddelerini ve diğer mal ve hizmetlerle kısa vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sandık kurar.
 13. Uzmanlar Federasyonu: Gerekli görülen yerlerde temsilcilikler açar.
 14. Uzmanlar Federasyonu: Federasyonun amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için plâtformlar oluşturur.

 

Uzmanlar Federasyonu Yönetim Kurulu

[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!