Devlet Bahçeli : Uzman Çavuşların Kadroya Alınması Milli Hedeftir !

0 51

Birçok milletvekilimizin, özellikle de Sayın İzzet Ulvi Yönter’in desteklerinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’de uzman çavuşlara kadro verilmesi yönünde konuşma yaptı. Biliyorsunuz ki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bel kemiği olan uzman çavuşlar halen sözleşmeli olarak çalışmaya devam ediyor. Özellikle taşeron işçilere ve güvenlik korucularına verilen kadronun ardından, vatan bekçileri uzman çavuşlar’da kadroya alınma ümidiyle bekliyor.

Özellikle son gelen şehit haberlerinden sonra uzman çavuşların orduevlerine girememesi, özlük haklarının halen iyileştirilmemesi ve 3269 sayılı uzman erbaş kanununun olduğu gibi beklemesi camiayı epey rahatsız etti. Uzman çavuşlar çoğu yerde orduevlerine alınmıyor, tayin durumlarında halen sıkıntılar devam ediyor, herhangi bir hatasında sözleşmeli oldukları için ordudan atılabiliyor. Hal böyle olunca aktif görevdeki uzman çavuşlar görevlerini yaparken biraz çekingen oluyor ki bu gayet normal onca şehit verilirken kahraman olan uzman çavuşlar nedense söz konusu özlük hakları ve kadro olunca bir anda üvey evlat oluveriyorlar buna birilerinin dur demesi lazımdı ki saolsun Devlet Bahçeli hususa el attı, kendilerine camia olarak çok teşekkür ediyoruz.


Gelelim Devlet Bahçeli’nin Grup Toplantısındaki Konuşmasının Satır Başlarına ;


“Yurdumuzun her köşesi mateme büründü. Bizim için uzman çavuşların kadroya alınması, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir. Kahramanlar mahcup kalamaz, yüz üstü bırakılamaz”

Vatanımızda gözü olanlar geleceğimize pranga vurmaya kalkanlar içine düştükleri durumun ağır faturasına katlanmıştır. Bugüne kadar amaçlarına vasıl olamamışlardır. Terörizmi milletimizle hesaplaşma vasıtası görenler Türkiye’nin ne gerçek dostu ne de müttefikidir. Türk milleti teröre boyun eğmez, eğmemiştir.

Batman’da 8 kahramanımız şehit düştü. Yurdumuzun her köşesi mateme büründü. Bizim için uzman çavuşların kadroya alınması, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir. Kahramanlar mahcup kalamaz, yüz üstü bırakılamaz.

Türkiye terörle mücadelesini haklı yollarla sürdürmektedir. Milli bekamızın güvencede kalmasını buna bağlıdır.

Kandil’de nefret kuluçkasına yatan terör elebaşları niye yakalanamaz. Biz bu katillerin kökünün tümden kazınmasını istiyoruz. PKK’nın 5 tepe yöneticisinin haklarından gelmek, döktükleri kanın hesabını sormak bugün olmayacaksa ne zaman olacaktır. FETÖ’cüler yabancı ülkelerden teker teker getirilirken PKK terör örgütünün yöneticileri neden getirilmesin. Şerefsizlere hayat neden zindan edilmesin.

Fırat’ın doğusundaki terörist yapılanmasına sessiz kalınırsa vatan çok ciddi belirsizliklerin ortasına düşer. Türk devleti Fırat’ın doğusuna kilitlenmiştir bu önemli bir gelişmedir.

Son olarak bizler ümid ediyoruz ki uzman çavuşlara en kısa zamanda kadro verilir ve özlük haklarındaki belirsizlikler biran önce giderilir, özellikle hükümetimiz ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu hususa el atmasını istiyoruz.


[kirmizibuton]İNSTAGRAM HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/MmAhPN[/kirmizibuton]

[mavibuton]TWİTTER HESABIMIZI TAKİP EDİN ► https://goo.gl/poGH8y[/mavibuton]

[saributon]ANDROİD UYGULAMAMIZI İNDİRİN ► https://goo.gl/wpovD8[/saributon]

[pembebuton]YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN ► https://goo.gl/UoYHGd[/pembebuton]Bir başka makalemizde Milli Keskin Nişancı Tüfeği Bora 12’nin Teknik Özelliklerini inceledik dilerseniz buraya tıklayarak keskin nişancı tüfeğimiz ile ilgili makalemize erişebilirsiniz.Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!