Hakkari’de Arızalı Mühimmat Patladı 25 Askerimiz Yaralı !

0 11

Hakkari’nin Irak sınırındaki, Şemdinli ilçesine bağlı, Derecik Ortaklar köyünde bulunan üs bölgesindeki karakolda arızalı bir mühimmatın patlaması sonucunda, Milli Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada 25 askerimizin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı, 7 askerimizin de arandığını duyurdu.

İŞTE MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NIN AÇIKLAMASI !

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde: “Hakkari’de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Hakkari valiliği yaptığı açıklamadaysa “09.11.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır” ifadelerine yer vermiştir.

Olay, saat 17.00 Şemdinli ilçesine bağlı Ortaklar köyündeki Sülgü Tepe üs bölgesindeki karakolda meydana geldi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya’da dolaşan şehit haberleri ve patlama görüntülerine itimat etmemeniz önemle duyurulur ayrıca yapılan paylaşımlar neticesinde birçok kişinin de ceza alacağı bilgisine ulaştık lütfen paylaşmayın !

Patlamada yaralanan silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz, gelişmeleri sizlere aktaracağız inşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

YENİ HABERLER VE AÇIKLAMALAR GELDİĞİNDE SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ . . . !


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!