Jandarma Uzman Erbaş Temini Sürecinde Değişikliğe Gitti !

0 12

Jandarma Genel Komutanlığı jandarma uzman erbaş temininde değişikliğe gitti. Değişikliğe göre 2020 yılında 18 bin olarak planlanan sayı 11 bine, 2021 yılında 17 bin olarak planlanan sayı 10 bine, 2022 yılı için 16 bin olarak planlanan sayı 10 bine, 2023 yılı için 12 bin olarak planlanan sayı 9 bine, 2024 yılı için ise 10 bin olarak planlanan sayı 7 bine düşürüldü. Bu yeni düzenlemeyle, yetiştirme sayısı 110 bin tavanını geçmeyecek

Komutanlık ayrıca, asayiş nitelikli yetiştirmeye son verecek ve komando ağırlıklı yetiştirme yapacak.

Peki 2020 Yılında Jandarma Alımı Yapılacak Mı ?

Aslında en çok merak edilen de bu 2019 yılında Jandarma Uzman Erbaş alımı yapılmıştı fakat yapılan alımdan sonra halen eğitim bekleyen adaylar mevcut bunun haricinde 4. grup mülakat tarihlerini bekleyen uzman erbaş adayları olduğunu da düşünürsek bu yıl alım biraz geç olabilir diye düşünüyoruz. Yani bu yıl alım olsa dahi yakın bir tarihte yapılmayacak gibi duruyor fakat Jandarma Genel Komutanlığı ihtiyacına göre öne çekilebilir veya yakın bir tarihte tekrar alıma gidilebilir.

 

Milli Savunma Bakanlığı 2020 Yılında Uzman Erbaş Alımı Yapacak Mı ?

Bildiğiniz üzere Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı, bu açıklamada dış kaynaktan Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri komutanlığına alım yapılmayacağı belirtildi. Alım yapılsa dahi başarılı sözleşmeli erlerden yapılacak fakat iç kaynaktan yani askerlik hizmetine devam eden askerlerden de alım yapılır mı bilemiyoruz bu konu hakkında Milli Savunma Bakanlığının bir açıklaması mevcut değil. Alım olduğu takdirde veya herhangi bir açıklama yapıldığı takdirde sizleri bilgilendireceğiz.

 

2020 Yılında Sözleşmeli Er Alımları Devam Edecek Mi ?

2020 yılında sözleşmeli er alımları devam edecek 1 Haziran’dan itibaren askerlerin terhis işlemleri, eğitim atamaları ve personel temin faaliyetleri kapsamında sözleşmeli er alımları da devam edecektir çünkü şu an sözleşmeli er ihtiyacı devam ediyor. Temmuz ayı veya haziran ayı sonlarında Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na sözleşmeli er temini yapılabilir fakat kesin tarih belli değil bilginiz olsun. Alımları takip edebilmek için aşağıdaki linklerden askeri bilgiler android uygulamamızı indirebilirsiniz, tüm alımlardan, duyurulardan anında bildirim alabilirsiniz.

 

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!