Terhis İşlemleri 31 Mayıs, Personel Temin İşlemleri ve Eğitimler 1 Haziran’da Başlıyor !

0 41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan açıklamada terhis işlemlerinin 31 Mayıs’ta başlayacağı bildirildi, bugün yapılan açıklama sonucu alınan tedbirlerden bazıları kaldırıldı, kaldırılan tedbirler arasında terhis işlemleri de yer alıyor.

Terhisler 31 Mayıs’ta Başlayacak !

Askerlik terhis işlemleri 31 Mayıs’ta başlayacak. Milli Savunma Bakanlığı’nın atama, görevlendirme 1 Haziran’da, bedelli askerlik 20 Haziran’da yeniden başlayacak.

 

Eğitim, Atama ve Personel Temin Faaliyetleri 1 Haziran’da Başlıyor !

Yapılan açıklamada MSB eğitim, atama ve Personel temin faaliyetlerinin de 1 Haziran’dan itibaren başlayacağı bildirildi, buna göre sözleşmeli er eğitimi bekleyenler, uzman erbaş eğitimi bekleyen adaylar da 1 haziran’dan itibaren gelecek açıklamaları beklemesinde fayda bulunmaktadır.

 

 

Jandarma Eğitimleri Başlayacak Mı ?

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada JAndarma eğitimleri, atamaları ve temin faaliyetleri hususunda detaylı bilgi verilmedi fakat Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılacağı için muhtemelen Jandarma Genel Komutanlığı faaliyetleri de kaldığı yerden devam edecektir diye tahmin ediyoruz. Bunun yanısıra 4. grup bekleyen 2019 yılı birinci dönem uzman erbaş adayları için de 1 hazirandan sonra açıklama gelecektir diye tahmin ediyoruz. Diğer yandan eğitim bekleyen 2. ve 3. grup adayların eğitim mesajları ve eğitim yerleri de haziran ayında belli olacaktır diye düşünüyoruz.

Tüm atamaları, eğitim bilgilerini ve jandarma alımlarını takip etmek için lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin, zira eğitim duyurularında, jandarma alımlarında, sözleşmeli er alımlarında ve bütün alımlarda ilanları detaylıca inceliyoruz ve sizlere bildirim gönderiyoruz.

 

2020 yılı sözleşmeli er alımları ve uzman erbaş alımlarını takip etmek için lütfen buraya tıklayın ve android uygulamamızı indirin !

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!