Kara Kuvvetleri Sözleşmeli Er Mülakatına Giderken Götürülecek Evrak Listesi !

0 184

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2020 Sözleşmeli er alımlarının mülakat çağrıları yapıldı, sözleşmeli er adaylarının mülakata giderken götürecekleri evrak listesi ve evrakları sizler için derledik lütfen bu bilgileri okuduktan sonra başvuru kılavuzunu da okuyunuz.

Sözleşmeli Er Mülakatına Giderken Götürülecek Evraklar Nelerdir ?

Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. numarası, adı, soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.

1 – Sınava Çağrı Belgesi ; Adayın başvurusunun kabul edildiğine dair internetten alınacak bilgisayar çıktısıdır !

 

2 – Öğrenim Belgesi veya Diploma ; Diplomanın/öğrenim belgesinin (e-devlet öğrenim belgesi de kabul edilecektir) / öğrenim durumunu gösterir belgenin (en son mezun olduğu okul) aslı ve fotokopisi (Diploması kayıp olanlar, öğrenim aşamalarını gösteren bilgiyi içerecek şekilde okul müdürlüğüne onaylatılmış diploma kayıp belgesini getireceklerdir),

 

3 – Adli Sicil Kaydı ; Adli sicil kaydını E Devletten alabilirsiniz !

 

4 – Nitelik Belgesi ; Halen silahaltında bulunanlar yani şuan askerde olanlar için geçerli dış kaynaktan başvuranlar getirmeyecek !

 

5 – Dilekçe ; Dilekçe örneği aşağıdaki resimde mevcut, başvuru kılavuzundan da alabilirsiniz (EK-4)’te mevcut, bu dilekçe askerliğini yapmamış olanların dolduracağı dilekçedir !

6 – Nüfus Cüzdanı veya Kimlik Kartı Fotokopisi ; Adayın kendisine ait nüfus cüzdanı/kimlik kartının aslı (askerlik hizmetine devam eden adaylar dâhil) ve iki adet fotokopisi (kayıt kabul ve hastane sevk),

AÇIKLAMA: Nüfus/kimlik bilgilerinde değişiklik yapmış olanlar, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği getireceklerdir.

 

7 – Terhis Belgesi ; Askerlik hizmetini bitiren adaylar; terhis belgesinin aslı (adayın yanında olacaktır) veya askerlik şubesi onaylı fotokopisi (7179 Sayılı Askeralma Kanunun kapsamında altı ay askerlik hizmetini tamamlayıp terhis olanlar bir terhis belgesi, altı ay askerlik hizmetini tamamlayıp sonrasında ikinci altı ay (toplam on iki ay) askerlik hizmetini tamamlayan adaylar iki adet terhis belgesi getirecektir. Terhis belgesi/belgelerini getirmeyen adaylara 7179 Sayılı Askeralma Kanununun 40’ıncı maddesinde belirtilen ek puanlar verilmeyecektir),

 

8 – Askerlik Durum Belgesi ; Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebilecekler (onaylı olması şartı aranmayacaktır),

 

9 – Aile Hekiminden Alınacak Spor Yapmasında Sakınca Yoktur Belgesi ; Diğer bir deyişle tek hekim raporu, aile hekiminize giderek spor yapmasında sakınca yoktur diye bir rapor alacaksınız aşağıdaki resimde örneği mevcut ayrıca başvuru kılavuzundan da örneğinin çıktısını alabilirsiniz !

 

10 – Aday Muvafakat Yazısı Dilekçesi ; Aşağıdaki resimde örneğini verdik, bu dilekçeyi dolduracaksınız yani şınav, mekik ve koşu yapabileceğinize dair bir dilekçe ve rahatsızlığınızın olmadığına dair muvafakatnamedir.

 

Değerli arkadaşlar sözleşmeli er mülakatına giderken götüreceğiniz evrakların listesini hazırladık lütfen dikkatlice hazırlayın oraya gittiğinizde evrak çıkarabilecek yer zor bulabilirsiniz o yüzden her şeyin ikişer adet fotokopisini alın ve aslını ikişer adet doldurun ne olur ne olmaz, evrak eksik olmasın ayrıca içerde size evrakları düzenlemenizde yardımcı olurlar dışarda bekleyen evrak simsarlarına paranızı kaptırmayın. Ayrıca sizlerden kalem silgi gibi malzemeler istenmiyor yol güzergahındaki ve sınav merkezinin önünde bekleyen seyyar satıcılara itibar etmeyin lütfen !

Başvuru kılavuzunu okumak için tıklayın !

 

EĞİTİM ATAMALARI ve ALIMLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYIN VE TELEGRAM KANALIMIZA KATILIN !

 


 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!