15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir’in Hayatı ve Görselleri

0 88

15 Temmuz Kahramanı Ömer Halisdemir

Ömer Halisdemir 20 Şubat 1974 yılında Niğde’de 7 çocuklu kalabalık bir ailede dünyaya gelmiştir. Çukurkuyu beldesinde okuldan artakalan zamanlarında çobanlıkla uğraşmış 1999 senesinde piyade astsubay olarak Türk Silahı Kuvvetlerine katılmış ve Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içi ve yurt dışında farklı vazifelerde bulunmuştur.

Ömer Halisdemir

 

Kahraman Şehit Ömer Halisdemir’in Hatice Halisdemir ile olan izdivacından Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuğu dünyaya gelir. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in ifadelerine binaen 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Ulusunun bekasına müteveccih yapılan hain teşebbüsü engellemek amacıyla hayatını feda eden Şehit Astsubay Ömer Halisdemir, Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı almaya çalışan darbeci general Semih Terzi’yi, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’dan aldığı “Vur” komutası üzere alnından vurarak öldürmüştür.

 

 

Tuğgeneral Semih Terzi’nin yanında bulunan darbe yanlısı askerler tarafından şehit edilen Ömer Halisdemir, muazzam bir yiğitlik temsili olarak 15 Temmuz alçak darbe teşebbüsünün gidişatını değiştirmiş ve demokrasinin sembolü haline gelmiştir.
Kabri, Niğde’nin Çukurkuyu beldesi Ömer Halisdemir Şehitliği’ndedir.

 

–Diğer Askeri Biyografileri İncelemek İçin BURAYA Tıklayınız.

–Diğer Web Sayfamızı İncelemek için BURAYA Tıklayınız


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!