Seferberlik Görev Emrimin Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim ?

0 40

Seferberlik görev emri herhangi bir doğal afet, savaş veya tatbikat durumlarında ihtiyaç olması halinde askerliğini yapmış bireylerin yeniden silah altına alınmasına denir. Ayrıca seferberlik görev emri her askerliğini yapmış bireye çıkmayabilir.Milli Savunma Bakanlığı belirli sayıda kişileri herhangi bir olağanüstü halde ihtiyaç durumunda çağırılacak şekilde seçer. Askerliğini yapmış olan bireylerin seferberlik görev emri sorgulayabilmesi için PTT’den e devlet şifresini almasını gerekmektedir, ayrıca internet bankacılığı kullanan bireyler de internet şubesine girerek e devlete giriş yapabilirler.

 

Seferberlik görev emrini sorgulamak isteyen adaylar öncelikle BURAYA tıklayarak e devlete giriş yapmaları gerekiyor, daha sonra PTT’den aldığınız şifrenizle veya internet şubesinden giriş yapmak suretiyle aşağıdaki görselde yer alan arama bölümüne “seferberlik” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.

Yukarda resimde gördüğünüz “Personel Seferberlik Tatbikat Sorgulama” sekmesine tıklıyoruz, tıkladıktan sonra açılan pencere’de “Tatbikat/Ferdi Seferberlik Eğitimi Görevlendirme Durumunuz” yazan yerin karşısında “Vardır” veya “Yoktur” şeklinde ibare bulunmaktadır. Eğer durumunuzda “Yoktur” yazıyorsa Seferberlik Görev Emriniz yok demektir, eğer “Vardır” yazıyorsa hemen altında hangi birliğe görevlendirileceğiniz yazmaktadır, daha detaylı bilgi alabilmek için il veya ilçenizde bulunan Askerlik Şube’sini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Bu yazımızda Seferberlik Görev Emri konusunu inceledik, bir sonraki yazımızda Askere Nasıl  Daha Erken Gidebilirim ? Hususunu ele aldık incelemenizi tavsiye ederiz.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kullanım Koşulları gereğince web sitemizde yapılan yorumlardan "Yorumu Yapan" kişi sorumludur!